بیمه شخص ثالث آنلاین با اسنپ

بیمه ثالث برای دارندگان وسیله نقلیه اجباری و لازم است. هر جا که هستید و در هر زمانی، راحت‌تر از همیشه، بیمه خودروی خود را از طریق اسنپ تهیه کنید.

اگر تا قبل از ساعت ۲۱ روزهای کاری و قبل از ساعت ۱۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه درخواستتان را به کامل ثبت کنید و هزینهٔ آن را پرداخت کنید، بیمه‌نامهٔ شما همان روز صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بعد از این ساعت‌ها ثبت شوند هم در ابتدای روز کاری بعدی بررسی و صادر می‌شوند. البته بیمه‌هایی که نیاز به بازدید از وسیلهٔ نقلیه دارند مانند بیمه بدنه شامل این زمان‌بندی نیستند و بعد از هماهنگی و بازدید صادر می‌شود.

مزایای سرویس بیمه ماشین اسنپ!

داشتن بیمه شخص ثالث اجباری است؛ پس دیر یا زود باید برایش اقدام کنید. خرید اینترنتی را همین حالا به‌کمک اسنپ انجام دهید تا همه‌چیز در سریع‌ترین و ساده‌ترین شکل ممکن پیش برود. این روش تهیه بیمه مزایای فراوانی دارد، ازجمله:
•	امکان خرید بیمه خودرو بدون ‌محدودیت زمان و مکان؛
•	فرایند ساده و سریع صدور بیمه نامه؛
•	مقایسه پوشش‌ها و شرکت‌های مختلف و انتخاب بهترین گزینه؛
•	صرفه‌جویی در زمان؛
•	برخورداری از کمک تیم پشتیبانی.

انتخاب آسان از بین بهترین شرکت‌ها

با اسنپ، شرکت‌های مختلف بیمه را مقایسه و مناسب‌ترین گزینه برای خرید را انتخاب کنید. 

امکان خرید اقساطی

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث بدون کارمزد، چک، سفته و ضامن و با بهترین قیمت در اسنپ انجام می‌شود.

صدور سریع بیمه

با خرید از اسنپ، بیمه‌ نامه ثالث شما بدون معطلی و آسان صادر می‌شود. 

بیمه شخص ثالث انواع خودرو

درج مشخصات خودرو

پس از ورود به سوپراپ اسنپ و انتخاب گزینه بیمه، در صفحه جدید، بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید. با تعیین نوع وسیله نقلیه، شرکت سازنده و سال تولید آن، اطلاعات دیگری مانند سابقه بیمه و تاریخ تحویل وسیله نقلیه را وارد کنید.

مقایسه و انتخاب از بین بهترین شرکت‌ها

از میان شرکت‌های بیمه مختلف، قیمت‌ها و شرایط خرید را بررسی کنید. در این بخش می‌توانید از امکان فروش قسطی برخی از شرکت‌ها هم بهره ببرید.

نهایی‌کردن سفارش و دریافت بیمه‌نامه

با تأیید شرکت بیمه انتخابی و واردکردن مشخصات بیمه‌گذار (شخصی که بیمه را برای وسیله می‌خرد)، وارد مرحله پرداخت آنلاین می‌شوید. پس از پرداخت، فرایند صدور بیمه شما آغاز می‌شود.

شرکت‌های بیمه

بیمه شخص ثالث چیست؟

بیمه شخص ثالث نوعی بیمه اجباری است که در صورت وقوع تصادف می‌تواند خسارت‌های مالی و جانی وارد بر اشخاص ثالث در تصادفات را بپردازد. رانندگان در نقش بیمه‌گذار، خودروی خود را نزد شرکت‌های بیمه‌گر، بیمه می‌کنند. افرادی که در تصادف با بیمه‌گذار دچار خسارت‌های مالی و جانی می‌شوند، از سوی شرکت بیمه‌گر خسارت دریافت می‌کنند. هزینه‌های مالی و جانی شخص ثالث یا همان خسارت‌دیده در تصادفات با وجود این بیمه راحت‌تر و بدون هزینه‌های هنگفت برای رانندگان پرداخت می‌شود.

پوشش‌های بیمه شخص ثالث چیست؟

این بیمه می‌تواند خسارت‌های مالی و جانی را پوشش بدهد. خسارت‌های وارد بر اموال شخص ثالث یا آسیب‌های جسمانی و فوت او تحت پوشش بیمه است. همچنین هزینه‌ خسارت‌های جانی راننده آسیب‌دیده به‌شرط برخورداری از گواهینامه معتبر را هم پوشش می‌دهد. موارد زیر با این نوع از بیمه پوشش داده می‌شوند:

•	خسارت‌های مالی: خسارت‌های وارد بر اموال شخص ثالث، یعنی خودروی او.
•	خسارت‌های جانی: به خسارت‌هایی شامل فوت، نقص عضو و هزینه درمان‌های پزشکی گفته می‌شود.
•	خسارت‌های حوادث راننده: هزینه مربوط به خسارت‌های بدنی و جانی راننده آسیب‌دیده که مقصر است و گواهینامه معتبر دارد.

جدول نرخ بیمه شخص ثالث

نرخ بیمه خودرو در هر سال، براساس تعداد سیلندر و نوع خودرو و نرخ سالیانه دیه تعیین می‌شود. در سال ۱۴۰۲، نرخ‌ها به‌شرح زیر هستند:
مبلغ پایه حق بیمه ۱۴۰۲ (تومان) نوع وسیله نقلیه
۳.۰۴۷.۲۰۰ ماشین‌های کمتر از چهارسیلندر
۳.۶۰۸.۸۰۰ پیکان، پراید و سپند
۴.۲۴۱.۹۰۰ ماشین‌های چهارسیلندر
۴.۷۴۷.۶۰۰ ماشین‌های بالای چهارسیلندر دیگر

میزان پوشش مالی و جانی بیمه ثالث چقدر است؟

کمترین و بیشترین نرخ بیمه شخص ثالث در هر سال از سوی بیمه مرکزی تعیین می‌شود. بیمه‌گذاران می‌توانند با پرداخت حق بیمه بیشتر از خدمات بیشتر شرکت‌های بیمه بهره‌مند شوند و شمار پوشش‌های بیمه خود را بالا ببرند. در سال ۱۴۰۲، بیشینه پوشش مالی بیمه ۶۰۰ میلیون تومان و کمترین مقدارش هم ۳۰ میلیون تومان اعلام شده است. سقف پوشش جانی در هر سال معادل دیه تعیین‌شده همان سال است.  در سرویس اسنپ، امکان خرید اقساطی بیمه نیز وجود دارد.

تخفیف بیمه ثالث (تخفیف عدم خسارت خودرو) چقدر است؟

امکان دریافت تخفیف از شرکت‌های بیمه برای خرید بیمه وجود دارد. به‌اندازه شمار سال‌هایی که بیمه‌گذار یا همان دارنده وسیله نقلیه خسارت دریافت نکرده باشد، بیمه‌گر یا همان شرکت بیمه به او تخفیف می‌دهد. این تخفیف در هنگام تمدید بیمه نامه لحاظ می‌شود. حق بیمه هرقدر که باشد، مبلغ تخفیف از آن کسر خواهد شد. هرچه سال‌های دریافت‌نکردن خسارت از بیمه بیشتر باشد، به درصد تخفیف هم اضافه می‌شود. به‌ازای هر سال عدم دریافت خسارت، ۵٪ تخفیف لحاظ می‌شود. به‌عبارتی پس از سال اول ۵٪ و پس از سال چهاردهم، ۷۰٪ تخفیف که سقف تخفیفات است منظور می‌شود.

آیا بیمه دیجیتالی هم وجود دارد؟

باوجود فناوری‌های تازه، امکان حذف بیمه‌نامه‌های فیزیکی فراهم شده است. این بیمه‌نامه‌ها در قالب فایل‌های PDF با کد QR در دسترس هستند. مالکان وسایل نقلیه نیازی به چاپ‌کردن این بیمه‌نامه‌ها ندارند اما اگر بخواهند هم امکان پرینت‌گرفتن از این فایل‌ها وجود دارد. دانستن کد یکتای مربوط به بیمه‌نامه برای رانندگان کفایت می‌کند.

پرسش‌های پرتکرار

صدور بیمه‌ خریداری‌ شده از اسنپ بیمه چقدر طول می‌کشد؟
چنانچه تا پیش از ساعت ۲۱ روزهای کاری و پیش از ساعت ۱۹ در روزهای غیرکاری (پنجشنبه و جمعه) درخواست خرید بیمه شخص ثالث را ثبت و هزینه‌اش را پرداخت کنید، بیمه‌نامه در همان روز صادر خواهد شد. درخواست‌هایی خارجی از این زمان‌ها در ابتدای روز کاری بعد بررسی و صادر می‌شوند. در مواردی که نیاز به بازدید از وسیله نقلیه باشد هم زمان‌بندی منوط به زمان بازدید است.‎
زمان مناسب برای تمدید بیمه شخص ثالث چیست؟
۱۰ روز پیش از تمام‌شدن اعتبار بیمه‌نامه خود برای تمدید آن اقدام کنید. اعتبار بیمه‌نامه جدید از روزی بعد از تاریخ انقضای بیمه قبلی شروع می‌شود.‎
امکان انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث وجود دارد؟
انتقال بیمه تحت شرایطی امکان‌پذیر است: تخفیف به خودروی جدید مالک فعلی منتقل می‌شود و این خودرو نباید صفرکیلومتر باشد. حالت‌های دیگری هم نظیر امکان انتقال تخفیف به نزدیکان درجه‌یک صاحب بیمه مانند والدین یا فرزندان وجود دارد. تخفیف از خودروی فرسوده به خودروی جدید مالک که صفرکیلومتر نیست هم منتقل می‌شود. انتقال تخفیف از خودرویی متعلق به شخصی حقوقی به خودروی دیگری از اموال شرکت (مثلا سواری به سواری یا وانت به وانت) هم وجود دارد.‎
عوامل مؤثر بر قیمت بیمه چیست؟
نرخ دیه، نوع خودرو و ویژگی‌های آن مانند تعداد سیلندر در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه اثرگذار هستند.
امکان تهیه قسطی بیمه هم وجود دارد؟
بله، با خرید بیمه ماشین از اسنپ می‌توانید هم از میان شرکت‌هایی بیمه را انتخاب کنید که شرایط فروش اقساطی دارند و هم ازطریق اسنپ‌پی، بدون چک، سفته، ضامن و کارمزد، بیمه بخرید.‎
مدت اعتبار بیمه شخص ثالث چقدر است؟
‎اعتبار این بیمه به‌طور معمول، یک‌ساله است.
نیازی به دردست‌داشتن نسخه کاغذی بیمه‌نامه وجود دارد؟
خیر، داشتن نسخه دیجیتالی کفایت می‌کند. لینک دسترسی به این نسخه از راه پیامک در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.‎
نداشتن بیمه ثالث چه عواقبی دارد؟
رانندگی بدون این نوع از بیمه خلاف مقررات است. خریدوفروش چنین وسیله‌ای ممنوع است و اگر حادثه‌ای رخ بدهد، راننده ملزم به پرداخت هزینه‌های هنگفت است و باید تا زمان پرداخت خسارت‌ها در زندان بماند.‎
بهترین شرکت برای خرید بیمه کدام است؟
این موضوع در گروی عوامل متنوعی است. در انتخاب بهترین شرکت بیمه باید ضمن توجه به قیمت به عوامل دیگری مانند توانگری شرکت، کیفیت پرداخت خسارت، پوشش مالی و سهم بازار آن دقت کنید.‎
در صورت نداشتن تصادف هم به این نوع بیمه نیاز است؟
بله، رانندگی بدون داشتن این بیمه، برای وسایل نقلیه مختلف ممنوع است.‎
خرید مطمئن بیمه خودرو با اسنپ بیمه!

اموری مانند خرید بیمه شخص ثالث کمی زمان‌بر و گاهی پیچیده هستند. باوجود خدمات اسنپ، روند این کار بسیار ساده‌تر از آن می‌شود که فکرش را بکنید. با مروری بر معتبرترین شرکت‌های بیمه در سوپراپ اسنپ می‌توانید در هر زمان و از هر جایی، اقدام به خرید بیمه کنید و بیمه‌نامه را بی‌دردسر تحویل بگیرید.