بیمه شخص ثالث پراید با اسنپ

خرید آنلاین بیمه ثالث پراید از اسنپ

اگر تا قبل از ساعت ۲۱ روزهای کاری و قبل از ساعت ۱۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه درخواستتان را به کامل ثبت کنید و هزینهٔ آن را پرداخت کنید، بیمه‌نامهٔ شما همان روز صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بعد از این ساعت‌ها ثبت شوند هم در ابتدای روز کاری بعدی بررسی و صادر می‌شوند. البته بیمه‌هایی که نیاز به بازدید از وسیلهٔ نقلیه دارند مانند بیمه بدنه شامل این زمان‌بندی نیستند و بعد از هماهنگی و بازدید صادر می‌شود.

درج مشخصات خودرو

پس از ورود به سوپراپ اسنپ و انتخاب گزینه بیمه، در صفحه جدید، بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید. با تعیین نوع وسیله نقلیه، شرکت سازنده و سال تولید آن، اطلاعات دیگری مانند سابقه بیمه و تاریخ تحویل وسیله نقلیه را وارد کنید.

مقایسه و انتخاب از بین بهترین شرکت‌ها

از میان شرکت‌های بیمه مختلف، قیمت‌ها و شرایط خرید را بررسی کنید. در این بخش می‌توانید از امکان فروش قسطی برخی از شرکت‌ها هم بهره ببرید.

نهایی‌کردن سفارش و دریافت بیمه‌نامه

با تأیید شرکت بیمه انتخابی و واردکردن مشخصات بیمه‌گذار (شخصی که بیمه را برای وسیله می‌خرد)، وارد مرحله پرداخت آنلاین می‌شوید. پس از پرداخت، فرایند صدور بیمه شما آغاز می‌شود.

شرکت‌های بیمه

خرید بیمه شخص ثالث پراید

همان طور که می‌دانید گروه خودروسازی سایپا در خصوص خودروی پراید، از زمان تولید تا همین چند سال پیش که خط تولید آن متوقف شد، مدل‌های مختلفی را به بازار ، عرضه کرد. از جمله تیپ‌های خودروی پراید، موارد زیر را داریم:
•	پراید صبا
•	پراید نسیم
•	پراید 131
•	پراید 132
•	پراید 141
•	پراید 111
شما به راحتی می‌توانید برای خرید بیمه ماشین پراید از هر یک از مدل‌های بالا، به سوپراپلکیشن اسنپ مراجعه کنید. به این ترتیب استعلام بیمه شخص ثالث پراید و خرید یا تمدید آن، بدون نیاز به مراجعه حضوری، انجام خواهد شد. به علاوه شما به راحتی می‌توانید از این طریق، محاسبه بیمه پراید را انجام داده و با توجه به فاکتورهای مختلف از جمله سقف خسارات مالی، جریمه دیرکرد و تخفیفات ناشی از عدم خسارت، هزینه بیمه پراید را مشاهده کنید.

مواردی که تحت پوشش بیمه ماشین پراید هستند

بیمه شخص ثالث ماشین پراید، خسارات زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:
•	خسارات جانی وارد شده به اشخاص ثالث در تصادف شامل نقص عضو، فوت و هزینه‌های پزشکی مربوط به سانحه رانندگی
•	خسارات جانی وارد شده به راننده مقصر (راننده پراید)
•	خسارات مالی اشخاص ثالث (تا سقف خسارات مالی که موقع پرداخت هزینه بیمه پراید، درخواست کرده‌اید.)
نکته: لازم به ذکر است که سقف خسارات مالی بیمه پراید را در یک محدوده، با کف و سقف مبلغ، می‌توانید انتخاب کنید که در قیمت بیمه ماشین پراید نیز تاثیر دارد.

مواردی که تحت پوشش بیمه پراید نیستند

موارد زیر در پوشش بیمه شخص ثالث خودروی پراید، قرار ندارند:
•	خسارات مالی وارد شده به خودروی پراید راننده مقصر
•	خسارات رخ داده در شرایط غیرطبیعی چون جنگ و شورش، حملات هسته‌ای و مانند آن‌ها
•	خسارات مالی رخ داده در زمانی که راننده پراید (ماشین مقصر)، گواهینامه نداشته باشد.
•	خساراتی که در زمان تغییر کاربری خودرو، رخ داده است.
•	خساراتی که در زمان ارتکاب جرم به وسیله راننده خودروی پراید، شکل گرفته است. (به طور مثال خودکشی، تصادف به قصد عمدی آسیب رساندن به دیگران، تصادف در زمان فرار از پلیس و موارد مشابه)

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث پراید

تخفیف عدم خسارت، به مبلغی گفته می‌شود که بابت عدم دریافت خسارت از شرکت بیمه، از حق بیمه کلی پراید، کسر خواهد شد. در نظر داشته باشید که بابت تعداد سال‌هایی که از شرکت بیمه خسارت شخص ثالث دریافت نکرده باشید، درصد متناسبی تخفیف عدم خسارت، برایتان لحاظ می‌شود.
تعداد سال‌های عدم دریافت خسارت درصد تخفیف
1 سال 5 درصد
2 سال 10 درصد
3 سال 15 درصد
4 سال 20 درصد
5 سال 25 درصد
6 سال 30 درصد
7 سال 35 درصد
8 سال 40 درصد
9 سال 45 درصد
10 سال 50 درصد
11 سال 55 درصد
12 سال 60 درصد
13 سال 65 درصد
14سال 70درصد

قیمت بیمه شخص ثالث پراید

لازم به ذکر است که قیمت بیمه شخص ثالث به وسیله شرکت بیمه مرکزی، مطابق بر نرخ دیه و تعداد سیلندر خودرو در هر سال مشخص می‌شود. پراید در گروه خودروهای کمتر از چهار سیلندر قرار دارد و در میان حق بیمه شخص ثالث انواع خودرو، در هر سال کم¬ترین نرخ را به خود اختصاص می‌دهد. 
نکته 1: البته لازم به ذکر است در صورت داشتن دیرکرد، جریمه دیرکرد نیز به این مبلغ پایه قیمت بیمه پراید، افزوده خواهد شد.
نکته 2: به علاوه میزان پوشش مالی بیمه ثالث پراید، قابل تغییر بوده و از این بابت نیز ممکن است قیمت بیمه ماشین پراید، بیشتر یا کمتر شود.
نکته 3: تخفیف عدم خسارت پراید نیز باعث کاهش هزینه بیمه خودروی پراید خواهد شد.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث پراید

خبر خوب این که شرایط آن فراهم شده است که بتوانید نسبت به خرید اقساطی بیمه شخص ثالث  پراید از اسنپ، اقدام کنید. به این ترتیب شما می‌توانید خرید قسطی بیمه ماشین پراید را هم با چک و هم بدون چک انجام دهید!