خرید آنلاین بیمه موتورسیکلت

با خرید بیمه موتورسیکلت از اسنپ، زیر چتر حمایت بهترین و معتبرترین شرکت‌های بیمه، با خیال راحت در خیابان‌ها تردد کنید. نگران هزینه حق بیمه هم نباشید: اقساطی بپردازید، بدون یک برگ چک یا سفته!

اگر تا قبل از ساعت ۲۱ روزهای کاری و قبل از ساعت ۱۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه درخواستتان را به کامل ثبت کنید و هزینهٔ آن را پرداخت کنید، بیمه‌نامهٔ شما همان روز صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بعد از این ساعت‌ها ثبت شوند هم در ابتدای روز کاری بعدی بررسی و صادر می‌شوند. البته بیمه‌هایی که نیاز به بازدید از وسیلهٔ نقلیه دارند شامل این زمان‌بندی نیستند و بیمه‌نامه بعد از هماهنگی و بازدید صادر می‌شود.

مزایای خرید بیمه موتورسیکلت از اسنپ!

همه دوست دارند هزینه‌ای که برای خرید بیمه موتورسیکلت می‌پردازند، ارزان و به‌صرفه باشد و حتی اگر شد، این هزینه را به‌صورت اقساط بپردازند تا فشار کمتری تحمل کنند. اسنپ با امکان خرید قسطی بیمه موتورسیکلت تلاش می‌کند سنگینی این بار را کمتر کند تا تعداد بیشتری از راکبان به خرید بیمه ترغیب شوند. جدا از آن، با تخفیف‌های ویژه دوره‌ای و امتیازات اسنپ‌کلاب، تخفیف‌های دلچسبی برای خرید آنلاین بیمه شامل حال کاربران می‌شود تا حق بیمه از همیشه سبک‌تر شود. بیمه‌نامه کاربر به‌سرعت آماده و درصورت تقاضا برایش پیک می‌شود تا بی‌آنکه قدم از قدم بردارد، زیر چتر حمایت بیمه قرار گیرد.

انتخاب آسان شرکت بیمه

با چند کلیک، ضمن مقایسه بیمه‌های مختلف، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

پرداخت قسطی

امکان پرداخت اقساطی حق بیمه بدون ضامن، چک و سفته فراهم است.

پشتیبانی پاسخ‌گو

تیم پشتیانی اسنپ تمام‌قد و تمام‌وقت آماده کمک به کاربران است.

واردکردن اطلاعات خودرو و سوابق بیمه

با ورود به سوپراپ اسنپ، گزینه «بیمه» و در صفحه جدید، گزینه «بیمه موتور سیکلت» را انتخاب کنید. اکنون اطلاعات مربوط به خودرو از جمله سازنده وسیله نقلیه، مدل، نوع کاربری، وارداتی/ صادراتی‌بودن و تاریخ تحویل موتورسیکلت را مشخص کنید. در مرحله بعد با تعیین ارزش خودرو، سوابق بیمه موتور سیکلت وسیله را وارد کنید.

مقایسه شرکت‌های بیمه مختلف و انتخاب

از میان شرکت‌های مختلف، با بررسی شرایط و هزینه‌های خدمات هریک دست به انتخاب مناسب‌ترین گزینه بزنید.  درصورت نیاز برای بازدید از خودرو با شما هماهنگ و کارشناس ارسال می‌شود.

نهایی‌کردن سفارش و دریافت بیمه‌نامه

نحوه پرداخت (قسطی یا نقدی) را مشخص کنید و با واردکردن اطلاعات و مشخصات بیمه‌گذار، فرایند خرید بیمه آنلاین موتور سیکلت را با پرداخت آنلاین به پایان برسانید. بیمه بدنه با پیک برای شما ارسال می‌شود.

شرکت‌های بیمه

چرا داشتن بیمه موتورسیکلت الزامی است؟

حادثه خبر نمی‌کند؛ این جمله را بارها شنیده‌ایم اما قبل از آنکه سوار بر موتورسیکلت در خیابان‌های پرحادثه رفت‌و‌آمد کنیم، کمی‌ آینده‌نگری خالی از لطف نیست. خرید بیمه یک تصمیم عاقلانه است که در مواجهه با حوادث ناگوار بار خسارات مالی را از دوش راکب برمی‌دارد. برای همین است که خرید بیمه موتورسیکلت و داشتن بیمه‌نامه برای تردد در خیابان‌های ایران و بسیاری از کشورهای دیگر اجباری است اما در کمال تأسف، هنوز بیشتر از ۸۰درصد موتورسواران بدون بیمه در سطح شهرهای ایران تردد می‌کنند، بی‌آنکه ترسی از احتمال وقوع خسارات مالی و جانی جبران‌ناپذیر داشته باشند.

نداشتن بیمه موتورسیکلت چه عواقبی دارد؟

مهم‌ترین عواقب تردد با موتورسیکلت فاقد بیمه عبارت‌ است از:
تا زمانی که موتورسوار از اهمیت خرید بیمه موتور غافل است، در حوادثی که مقصر خود اوست، مسئولیت صددرصدی حوادث و جبران کل خسارت واردشده به طرف مقابل، فقط و فقط برعهده خود او خواهد بود.
پلیس راهنمایی و رانندگی کشور موتور فاقد بیمه را به‌محض شناسایی متوقف و به پارکینگ منتقل می‌کند. ترخیص موتورسیکلت از پارکینگ فقط با ارائه بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر امکان‌پذیر است. مالک موتور باید هم‌زمان حق بیمه جدید، حق بیمه روزهای بدون بیمه حداکثر به‌مدت یک‌سال، جریمه دیرکرد پرداخت بیمه و هزینه پارکینگ را بپردازد و موتور را تحویل بگیرد.
مالک موتورسیکلت قبل از خرید بیمه شخص ثالث نمی‌تواند موتور را بفروشد یا به خرید موتورهای بدون بیمه اقدام کند.
نکته: برای حمایت از اشخاص ثالث زیان‌دیده که به هر علت بدون بیمه‌نامه معتبر تصادف کرده‌اند و در حادثه‌ای منجر به فوت یا خسارات بدنی مقصر بوده‌اند، صندوق تأمین خسارت‌های بدنی عهده‌دار این خسارت می‌شود و دیه زیان‌دیده را می‌پردازد. راننده خاطی مبلغ پرداختی صندوق را به‌صورت اقساط بازمی‌گرداند.

گستره پوشش‌دهی بیمه موتورسیکلت

بیمه موتورسیکلت به‌اندازه بیمه خودرو پوشش‌دهی دارد تا خیال نگران بیمه‌گذار را از هر جهت آسوده کند. خسارت مالی به شخص ثالث، خسارت جانبی به شخص ثالث و خسارت جانی راننده مقصر تحت‌پوشش این بیمه قرار می‌گیرد، یعنی:
درست مطابق بندهای بیمه‌نامه شخص ثالث موتورسیکلت، خسارت مالی وارده به شخص ثالث توسط شرکت بیمه‌گر پرداخت می‌شود.
کلیه خسارات جانی شامل نقص عضو، فوت و هزینه‌های درمان پزشکی مطابق با دیه یک فرد بالغ در ماه‌های عادی و حرام محاسبه و پرداخت می‌شود.
بیمه‌نامه شخص ثالث حتی غرامت فوت و نقص عضو فرد بیمه‌گذار را به او می‌پردازد.
درصورت برخورد موتورسیکلت با اجسام ثابت و متحرک یا برخورد با اشخاص ثالث و اموال آنها، کلیه هزینه‌های درمانی درصورت آسیب جسمی، دیه فوت، نقص عضو و از کارافتادگی تحت‌پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

بیمه شخص ثالث موتورسیکلت این موارد را پوشش نمی‌دهد!

شرایطی هست که درصورت وقوع، حتی اگر مالک موتورسیکلت بیمه‌نامه داشته باشد، شرکت بیمه هزینه‌ای به‌عنوان غرامت به او پرداخت نمی‌کند:
خسارت به بار و محموله موتورسیکلت وارد شود؛
بیمه‌گذار در وقوع حادثه صددرصد مقصر باشد؛nخسارت به موتور از جانب اشعه رادیواکتیو و تشعشعات هسته‌ای باشد؛
بیمه‌گذار به‌خاطر محکومیت قضایی یا اجرایی، موظف به پرداخت جریمه باشد.

معیارهای نرخ‌گذاری بیمه موتورسیکلت

۱. قدرت موتور چقدر است؟
پاسخ این سؤال مهم روی قیمت‌گذاری بیمه تأثیر چشمگیری دارد. باید دید قدرت موتور و تعداد سیلندرهای موتورسیکلت چقدر است. بیمه موتورسیکلت تک سیلندر با دو سیلندر به بالا، موتورسیکلت سه چرخ و حتی موتورسیکلت برقی فرق می‌کند. هرچقدر تعداد سیلندرها بیشتر و قدرت موتور بالاتر باشد، طبیعتا احتمال بروز حادثه بیشتر و حق بیمه‌ای که بیمه‌گذار می‌پردازد بیشتر است!
۲. موتورسیکلت چه‌ سالی تولید شده است؟
درست مثل بیمه خودرو، سال تولید موتورسیکلت نقش پررنگی در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث آن ایفا می‌کند. موتورسیکلت‌های قدیمی ریسک خطر بیشتری دارند و احتمال بروز سانحه و خسارت توسط آنها بیشتر است، برای همین نرخ حق بیمه گران‌تری هم دارند.
۳. چه‌ میزان پوشش مالی مدنظر دارید؟
تصمیم‌گیری در این مورد با شماست. شرکت‌های بیمه هرسال مبلغی به‌عنوان حداقل و حداکثر پوشش خسارات مالی اعلام می‌کنند که بیان‌گر سقف تعهدات شرکت بیمه‌گر است. هرچه پوشش مالی بیشتری انتخاب کنید، باید مبلغ بالاتری به‌عنوان حق بیمه بپردازید. از‌ آن‌طرف، درصورت بروز حوادثی که خسارات سنگین دارند، خیالتان راحت‌تر است.
۴. چقدر تخفیف عدم خسارت دارید؟
اگر در طول اعتبار بیمه شخص ثالث خود از شرکت بیمه‌گر هیچ خسارتی دریافت نکرده باشید، تخفیف عدم خسارت به شما تعلق می‌گیرد و به‌ازای هر سال عدم استفاده از بیمه، درصد قابل‌توجهی از حق بیمه کم می‌شود. موتورسواران می‌توانند تا سقف ۷۰درصد حق بیمه خود تخفیف عدم خسارت بگیرند که دراین‌صورت، فقط ۳۰درصد کل مبلغ بیمه را می‌پردازند!
۵. چقدر جریمه دیرکرد دارید؟
هنگام خرید آنلاین بیمه موتور، جدا از حق بیمه‌ای که برآورد می‌شود، باید جریمه دیرکرد بیمه قبلی را هم بپردازید. خرید بیمه موتورسیکلت اجباری است و اگر دیرتر از موعد مقرر برای تمدید آن اقدام کنید، به‌ازای روزهایی که تأخیر داشتید، مبلغی به‌عنوان جریمه برایتان در نظر گرفته می‌شود. البته هرساله صندوق تأمین خسارات بدنی با همراهی بیمه مرکزی برای سبک‌کردن جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث، به مناسبت‌های مختلف طرح بخشودگی برگزار می‌کنند و بخش زیادی از این جرایم بخشیده می‌شوند. اما به‌هرحال مبلغ جریمه روی قیمت نهایی که به شرکت بیمه می‌پردازید، تأثیرگذار است.
۶. بیمه‌نامه کوتاه‌مدت دارید یا بلندمدت؟
مدت‌زمان اعتبار بیمه‌نامه یکی دیگر از عوامل مهم تأثیرگذار در قیمت‌گذاری حق بیمه موتورسیکلت است. بیشتر شرکت‌ها قرارداد بیمه را یک ساله می‌بندند که در این حالت، به‌خاطر مدت‌زمان طولانی‌تر پوشش بیمه، حق بیمه بالاتر است اما برخی از شرکت‌ها امکان خرید بیمه یک‌ماهه، دوماهه، سه‌ماهه و شش‌ماهه را به کاربر می‌دهند که مدت‌زمان پوشش بیمه کوتاه‌تر و حق بیمه کمتری دارند. معمولا بیشتر مشتریان بیمه کوتاه‌مدت بیمه‌گذارانی هستند که قصد دارند به‌زودی موتورسیکلت خود را بفروشند. درهرصورت، انتخاب بازه زمانی کوتاه‌تر به‌معنی پرداخت حق بیمه کمتر است.

انواع بیمه موتورسیکلت: بیمه شخص ثالث و بدنه

همه مالکان موتورسیکلت می‌توانند برای وسیله نقلیه خود دو نوع بیمه یعنی شخص ثالث و بدنه موتورسیکلت را انتخاب و خریداری کنند. ۱. بیمه شخص ثالث موتورسیکلت با بیمه شخص ثالث خودرو آشنایی دارید؟ بیمه شخص ثالث موتورسیکلت هم مثل بیمه خودرو اجباری است. منظور از شخص ثالث فرد زیان‌دیده‌ای است که در حوادث رانندگی با موتورسیکلت آسیب می‌بینند. این زیان‌دیده می‌تواند عابر پیاده‌ای باشد که موتورسوار با او تصادف کرده یا کسی که ترک‌نشین موتورسیکلت خاطی است و براثر حادثه موتورسواری، آسیب دیده است. ۲. بیمه بدنه موتورسیکلت بیمه بدنه مسئول خسارت‌هایی است که براثر آنها موتورسیکلت آسیب می‌بیند، حوادثی مثل برخورد و تصادف موتورسیکلت به اجسام ثابت یا متحرک، انفجار، آتش‌سوزی و برخورد صاعقه!

پرداخت خسارت به راکبان بدون گواهی‌نامه

تردد با موتورسیکلت بدون گواهی‌نامه در سطح شهر آبستن حوادثی است که هرکسی به‌تنهایی از عهده جبران آنها برنمی‌آید. اگر بیمه‌گذار گواهی‌نامه رانندگی با موتور نداشته باشد، شرکت بیمه‌گر در پرداخت خسارت زیان‌دیده، او را تنها نمی‌گذارد اما راکب مقصر موظف است مبلغ خسارت را یکجا یا به‌صورت اقساطی به شرکت بیمه بازگرداند. حال تصور کنید که تصادف با موتور خسارت جانی آفریده و مبلغ خسارت سرسام‌آور باشد! البته اگر راننده موتور مقصر حادثه نباشد، حتی اگر گواهی‌نامه‌ای برای ارائه نداشته باشد، شرکت بیمه کل خسارت مالی و جانی حادثه را متقبل می‌شود.

خرید بیمه به‌صورت اقساطی و بدون ضامن

هزینه بیمه موتورسیکلت به‌اندازه بیمه خودرو بالا نیست؛ به همین خاطر به‌جز چند شرکت خاص، سایر شرکت‌ها امکان خرید بیمه موتورسیکلت به صورت قسطی را به کاربران نمی‌دهند. بنابراین، برای کاهش هزینه‌های مرتبط با بیمه، چاره‌ای جز تمدید به‌موقع بیمه‌نامه و رعایت تمام‌وکمال قوانین رانندگی برای بیمه‌گر باقی نمی‌ماند. اما چطور می‌توان همین مقدار کم را قسطی پرداخت کرد؟ اسنپ فرصت ویژه‌ای برای خرید اقساطی بیمه فراهم کرده که صفرتاصد آن به‌صورت آنلاین و بدون مراجعه به شرکت‌های بیمه انجام می‌شود. کافی است وارد بخش بیمه در اسنپ شوید، بیمه موتورسیکلت را انتخاب کنید، اطلاعات موردنیاز را وارد کرده و مدارک را بارگذاری نمایید. بعد از کلیک روی چند گزینه و انتخاب پرداخت اقساطی، درخواست شما برای خرید بیمه ثبت می‌شود. سرویس اسنپ‌پی روی اعتبار کاربران خود حساب می‌کند، بی‌آنکه نیاز به ارائه چک، سفته یا ضامن باشد.

انتقال بیمه موتورسیکلت هنگام فروش

فروش وسایل نقلیه به‌معنای خداحافظی با بیمه قبلی و تخفیفات عدم خسارت آن نیست. همان طور که می‌توان بیمه و تخفیفات خودروی قبلی را به خودروی بعدی منتقل کرد، بیمه موتورسیکلت هم قابل انتقال است. زمان خرید و فروش موتورسیکلت امکان انتقال مالکیت موتور، حفظ تخفیف‌ها برای موتور بعدی و انتقال تخفیف به اقوام درجه یک وجود دارد، البته به‌شرطی که نیروی انتظامی موتورسیکلت موردنظر را از رده خارج اعلام نکند! دراین‌صورت بیمه‌نامه فسخ می‌شود و بیمه‌گذار حق بیمه باقی‌مانده را پس می‌گیرد. به این چند نکته دقت کنید: هنگام فروش موتورسیکلت قدیمی، بیمه شخص ثالث به مالک جدید منتقل می‌شود، مگر آنکه از قبل الحاقیه انتقال مالکیت بیمه گرفته باشید. تخفیف‌ عدم خسارت وسیله نقلیه از بین نمی‌رود و حتی بعد از فروش، قابل‌استفاده است. مالک قبلی می‌تواند آن را به مالک بعدی ببخشد یا مجموع تخفیفات را به موتور جدید خود انتقال دهد. درصورتی که مالک بعد از فروش موتورسیکلت قدیمی قصد خرید موتور جدید نداشته باشد، می‌تواند تخفیف بیمه موتورسیکلت خود را به اقوام درجه‌یک یعنی پدر، مادر، همسر و فرزندان خود انتقال دهد.

استعلام بیمه موتور از گذشته تا امروز!

این‌روزها، با توجه به مشغله زیاد افراد و کمبود وقت، روش مراجعه حضوری به شرکت‌های بیمه تقریبا برچیده شده است. بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند برای استعلام قیمت بیمه موتورسیکلت سراغ وب‌سایت شرکت‌های بیمه یا برنامه‌های واسطه بروند. به‌هرحال باید فرقی بین عصر تکنولوژی و دوران قدیم باشد! البته هنوز هر دو راه پیش روی کاربران قرار دارد: استعلام بیمه به روش سنتی و استعلام آنلاین. استعلام بیمه به‌سبک قدیم در این روش، کاربر صبح زود از خواب بیدار می‌شود و تا قبل از اتمام ساعت اداری، خود را به نمایندگی‌های بیمه موردنظر می‌رساند یا در پیشرفته‌ترین حالت ممکن، با شرکت تماس می‌گیرد، پشت‌خط می‌ماند و اگر کسی پاسخ‌گو بود، درخواست استعلام قیمت بیمه را مطرح می‌کند. استعلام آنلاین بیمه موتورسیکلت برای بیشتر کاربران روشی ساده‌تر و خوشایندتر است. در این روش، کاربر سوپراپ اسنپ را باز می‌کند و بعد از ورود اطلاعات موردنیاز، مبلغ پرداختی را در کمترین زمان ممکن می‌بیند. تمام آنچه برای این استعلام نیاز دارد، چند دقیقه دسترسی به اینترنت پایدار و تلفن هوشمند است. فرقی نمی‌کند ساعت اداری تمام شده یا اصلا نیمه‌شب باشد؛ هرزمان اراده کنید، می‌توانید از به‌روزترین قیمت خرید آنلاین بیمه موتور باخبر شوید و درست همان لحظه، درخواست خود را برای مناسب‌ترین بیمه ثبت کنید. در دیرترین حالت ممکن، بیمه‌نامه شما صبح روز بعد آماده است.

اعتبار بیمه‌نامه دیجیتالی در خیابان‌های شهر!

بیمه‌نامه دیجیتال که در قالب فایل PDF در اختیار کاربر بیمه‌گذار قرار می‌گیرد و با کد QR در دسترس اوست، به‌اندازه بیمه‌نامه‌های کاغذی که شرکت بیمه به بیمه‌گذار می‌دهد اعتبار دارد. حتی اگر پرینت این فایل را به‌همراه ندارید، کافی است کد یکتای بیمه‌نامه خود را به خاطر بسپارید و به‌راحتی و بی‌دغدغه در خیابان‌‌ها تردد کنید.

پرسش‌های پرتکرار

بیمه موتور را از کدام شرکت بیمه بخریم؟
اسنپ دست‌تان را باز می‌گذارد. با خیال راحت نرخ تمام شرکت‌های بیمه را در یک صفحه مشاهده کنید و با توجه به کیفیت خسارت پرداخت، میزان توانگری شرکت، سهم بازار و مقدار پوشش مالی، بهترین را انتخاب کنید.
امکان خرید اقساطی بیمه موتور از اسنپ وجود دارد؟
بله، اسنپ امکان خرید اقساطی بیمه بدون چک و سفته را از معتبر‌ترین شرکت‌های بیمه‌گر فراهم کرده است.
صدور بیمه موتورسیکلت در اسنپ چقدر طول می‌کشد؟
بیمه‌نامه موتورسیکلت در بیشتر موارد در همان روز صادر می‌شود، مگر آنکه بعد از ساعت ۲۱ روزهای کاری و ساعت ۱۹ روزهای غیرکاری درخواست خرید بیمه را ثبت کنید. این موارد در ابتدای روز کاری بعد مورد بررسی قرار می‌گیرند.
آیا موتور برقی هم به بیمه نیاز دارد؟
بله. موتورهای برقی و گازی هم باید بیمه داشته باشند.
برای خرید اینترنتی بیمه موتور از اسنپ چه مدارکی لازم است؟
ارائه برگه سفید موتور، گواهی‌نامه و تصویر کارت ملی مالک برای خرید بیمه از اسنپ ضروری است.
با خرید بیمه موتور از اسنپ چه اتفاقی برای تخفیف‌های قبلی می‌افتد؟
طبق آخرین قوانین بیمه، تخفیف‌های عدم خسارت حتی با تغییر شرکت بیمه از بین نمی‌رود بلکه مجموع آن از شرکت بیمه قبلی به شرکت جدید منتقل می‌شود.
بیمه موتورسیکلت چه حوادثی را پوشش می‌دهد؟
هر سانحه‌ای که مطابق با شرایط بیمه‌نامه باشد: اتفاقات ناگواری مثل تصادف، تصادم، واژگونی، سقوط، آتش‌سوزی و انفجار.
خرید بیمه موتور از اسنپ چه سودی دارد؟
با وجود تخفیف‌های دوره‌ای، امتیازات اسنپ‌کلابی و ارتباط مستقیم میان کاربر و شرکت بیمه، خرید بیمه موتورسیکلت به‌صرفه‌تر و ارزان‌تر از همیشه دیگر است.
چرا قیمت بیمه‌ها در اسنپ متفاوت است؟
شرکت‌های بیمه‌گر براساس اصول قیمت‌گذاری و میزان پوششی که ارائه می‌دهد، رقم مشخصی را به‌عنوان نرخ بیمه اعلام می‌کنند.
بیمه‌گذار چطور بیمه‌نامه را دریافت می‌کند؟
بیمه موتورسیکلت ازطریق پیک برای او ارسال می‌شود. البته بیمه‌گذار می‌تواند به نسخه الکترونیکی بیمه اکتفا کند چون به‌اندازه بیمه کاغذی معتبر است.
چه عواملی بر حق بیمه موتور تأثیر می‌گذارند؟
مواردی مانند جریمه دیرکرد بیمه،‌ تعداد سیلندرهای موتور، سال تولید موتور، نوع کاربری موتورسیکلت، اعتبار بیمه‌نامه و میزان پوشش درخواستی کاربر بر رقم نهایی حق بیمه تأثیر می‌گذارند.
با خرید بیمه از اسنپ، چه‌کسی پاسخ‌گوی مشکلات کاربران است؟
کارشناسان اسنپ دلسوزانه و به‌صورت شبانه‌روزی گوش‌به‌زنگ و پاسخ‌گوی مشکلات کاربران در فرایند خرید بیمه هستند.
خرید آنلاین بیمه موتور از اسنپ!

لذت موتورسواری امن، به‌دور از دغدغه و نگرانی را با سرویس بیمه اسنپ تجربه کنید. برای خرید بیمه موتورسیکلت با هر دستگاه و سیستم‌عاملی که دارید، اسنپ را باز کنید و با چند کلیک، بیمه دلخواه‌تان را سفارش دهید.