بیمه شخص ثالث سمند با اسنپ

خرید آنلاین بیمه ثالث سمند از اسنپ

اگر تا قبل از ساعت ۲۱ روزهای کاری و قبل از ساعت ۱۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه درخواستتان را به کامل ثبت کنید و هزینهٔ آن را پرداخت کنید، بیمه‌نامهٔ شما همان روز صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بعد از این ساعت‌ها ثبت شوند هم در ابتدای روز کاری بعدی بررسی و صادر می‌شوند. البته بیمه‌هایی که نیاز به بازدید از وسیلهٔ نقلیه دارند مانند بیمه بدنه شامل این زمان‌بندی نیستند و بعد از هماهنگی و بازدید صادر می‌شود.

درج مشخصات خودرو

پس از ورود به سوپراپ اسنپ و انتخاب گزینه بیمه، در صفحه جدید، بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید. با تعیین نوع وسیله نقلیه، شرکت سازنده و سال تولید آن، اطلاعات دیگری مانند سابقه بیمه و تاریخ تحویل وسیله نقلیه را وارد کنید.

مقایسه و انتخاب از بین بهترین شرکت‌ها

از میان شرکت‌های بیمه مختلف، قیمت‌ها و شرایط خرید را بررسی کنید. در این بخش می‌توانید از امکان فروش قسطی برخی از شرکت‌ها هم بهره ببرید.

نهایی‌کردن سفارش و دریافت بیمه‌نامه

با تأیید شرکت بیمه انتخابی و واردکردن مشخصات بیمه‌گذار (شخصی که بیمه را برای وسیله می‌خرد)، وارد مرحله پرداخت آنلاین می‌شوید. پس از پرداخت، فرایند صدور بیمه شما آغاز می‌شود.

شرکت‌های بیمه

خرید بیمه شخص ثالث سمند

برای خرید بیمه ماشین سمند یا تمدید آن، باید به موقع اقدام کنید؛ باید توجه داشته باشید که حتی یک روز و یک ساعت رانندگی بدون داشتن این بیمه نامه، اشتباه محض و خلاف قانون خواهد بود. از این رو اگر به تازگی خودروی خود را خریداری کرده‌اید و پلاک خودرو فاقد بیمه شخص ثالث است، حتما در اسرع وقت و اولین فرصت، خرید بیمه نامه را انجام دهید. 
در غیر این صورت، اگر از خودروی سمند دارید، توجه داشته باشید که به موقع برای تمدید اقدام کرده و هزینه بیمه ماشین سمند را بپردازید؛ همچنین تاخیر در زمان تمدید بیمه، موجب می‌شود که هزینه بیمه سمند در نهایت، مشمول مبلغی بابت جریمه دیرکرد شود.

مواردی که تحت پوشش بیمه ماشین سمند هستند

همان‌طور که از نام بیمه شخص ثالث سمند مشخص است، پوشش این بیمه نامه برای اشخاص ثالث حاضر در صحنه تصادف در نظر گرفته شده است. به این ترتیب وقتی تصادفی رخ داده و راننده خودروی سمند به عنوان مقصر حادثه شناسایی شود، خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث، از محل بیمه شخص ثالث پرداخت می‌شود.
به جز آن راننده خودروی سمند نیز به عنوان راننده مقصر، مشمول دریافت خسارت جانی از محل بیمه شخص ثالث می‌شود. به این ترتیب، در صورتی که راننده سمند به عنوان راننده مقصر هم در حادثه تصادف آسیب جانی دیده باشد مطابق با سقف تعهدات، خسارت از شرکت بیمه دریافت می‌کند.

مواردی که تحت پوشش بیمه سمند نیستند

البته تمامی خسارات در پوشش بیمه شخص ثالث سمند، قرار نمی‌گیرند. پیش از هر چیزی توجه داشته باشید که خسارات مالی تا سقف تعهدات قید شده در قرارداد بیمه شخص ثالث خودرو، پرداخت می‌شوند. به طور مثال اگر سقف تعهدات مالی در بیمه شخص ثالث خودروی شما معادل 100 میلیون تومان باشد و در حادثه تصادف، کارشناسی خسارت به اندازه 150 میلیون تومان برآورد شود، شرکت بیمه تنها 100 میلیون تومان از آن را پرداخت خواهد کرد. به این ترتیب، باقی مانده خسارت که 50 میلیون تومان است باید به وسیله خود راننده پرداخت شود.
به جز این در صورتی که تصادف در شرایط ویژه‌ای چون جنگ، آشوب و بلوا رخ داده باشد شرکت بیمه مسئولیتی در برابر پرداخت خسارات نخواهد داشت. در نظر داشته باشید که تمام این موارد در قرارداد بیمه شخص ثالث آورده شده‌اند.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث سمند

محاسبه بیمه سمند بر پایه یک تعرفه اولیه صورت می‌گیرد و موارد دیگری نیز در قیمت بیمه سمند موثر هستند که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها، تعداد سال‌های عدم دریافت خسارت بوده است. مطابق با تعداد سال‌هایی که شما به عنوان مالک خودروی سمند از شرکت بیمه خسارتی دریافت نکرده باشید، مبلغی که محاسبه درصدی دارد، به عنوان تخفیف برای شما در نظر گرفته می‌شود.
تعداد سال‌های عدم دریافت خسارت درصد تخفیف
1 سال 5 درصد
2 سال 10 درصد
3 سال 15 درصد
4 سال 20 درصد
5 سال 25 درصد
6 سال 30 درصد
7 سال 35 درصد
8 سال 40 درصد
9 سال 45 درصد
10 سال 50 درصد
11 سال 55 درصد
12 سال 60 درصد
13 سال 65 درصد
14سال 70درصد

قیمت بیمه شخص ثالث سمند

برای محاسبه بیمه سمند و استعلام قیمت آن، می‌توانید به راحتی از اسنپ استفاده کنید. به این ترتیب کافی است که مشخصات خودروی خود از جمله مدل، سال تولید، تعداد سال عدم دریافت خسارت، سقف تعهدات مالی و مدت دیرکرد را وارد کرده تا نرخ و قیمت بیمه ماشین سمند شما مشخص شود.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث سمند

امکان دریافت تخفیف از شرکت‌های بیمه برای خرید بیمه وجود دارد. به‌اندازه شمار سال‌هایی که بیمه‌گذار یا همان دارنده وسیله نقلیه خسارت دریافت نکرده باشد، بیمه‌گر یا همان شرکت بیمه به او تخفیف می‌دهد. این تخفیف در هنگام تمدید بیمه نامه لحاظ می‌شود. حق بیمه هرقدر که باشد، مبلغ تخفیف از آن کسر خواهد شد. هرچه سال‌های دریافت‌نکردن خسارت از بیمه بیشتر باشد، به درصد تخفیف هم اضافه می‌شود. به‌ازای هر سال عدم دریافت خسارت، ۵٪ تخفیف لحاظ می‌شود. به‌عبارتی پس از سال اول ۵٪ و پس از سال چهاردهم، ۷۰٪ تخفیف که سقف تخفیفات است منظور می‌شود.