بیمه شخص ثالث تیبا با اسنپ

خرید آنلاین بیمه ثالث تیبا از اسنپ

اگر تا قبل از ساعت ۲۱ روزهای کاری و قبل از ساعت ۱۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه درخواستتان را به کامل ثبت کنید و هزینهٔ آن را پرداخت کنید، بیمه‌نامهٔ شما همان روز صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بعد از این ساعت‌ها ثبت شوند هم در ابتدای روز کاری بعدی بررسی و صادر می‌شوند. البته بیمه‌هایی که نیاز به بازدید از وسیلهٔ نقلیه دارند مانند بیمه بدنه شامل این زمان‌بندی نیستند و بعد از هماهنگی و بازدید صادر می‌شود.

درج مشخصات خودرو

پس از ورود به سوپراپ اسنپ و انتخاب گزینه بیمه، در صفحه جدید، بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید. با تعیین نوع وسیله نقلیه، شرکت سازنده و سال تولید آن، اطلاعات دیگری مانند سابقه بیمه و تاریخ تحویل وسیله نقلیه را وارد کنید.

مقایسه و انتخاب از بین بهترین شرکت‌ها

از میان شرکت‌های بیمه مختلف، قیمت‌ها و شرایط خرید را بررسی کنید. در این بخش می‌توانید از امکان فروش قسطی برخی از شرکت‌ها هم بهره ببرید.

نهایی‌کردن سفارش و دریافت بیمه‌نامه

با تأیید شرکت بیمه انتخابی و واردکردن مشخصات بیمه‌گذار (شخصی که بیمه را برای وسیله می‌خرد)، وارد مرحله پرداخت آنلاین می‌شوید. پس از پرداخت، فرایند صدور بیمه شما آغاز می‌شود.

شرکت‌های بیمه

اهمیت خرید بیمه ثالث تیبا

بیمه ماشین تیبا نقش یک سپر محافظتی از خودرو سرنشینان آن را بر عهده دارد و از ساعتی که ماشین‌سواری وارد خیابان می‌شود، تا لحظه‌ای که خودرو از حرکت متوقف شده و به پارکینگ برگردد، آسودگی و آرامش خاطر را برای مالک خودروی تیبا به همراه خواهد داشت. چون هرگونه خسارت مالی یا جانی که در اثر صدمات و حوادث جاده‌ای یا خیابانی رخ داده باشد، شرکت بیمه‌گذار ماشین تا حد قابل توجهی آن را جبران می‌کند.

بیمه ثالث برای انواع مدل‌های تیبا

نحوه محاسبه بیمه تیبا برای مدل‌های مختلف این خودرو مانند تیبا صندوق دار، تیبا هاچیک یا تیبا صندوق دار ex متفاوت است. با توجه به اینکه ماشین‌سواری که دارید نو است یا دست دوم و چه حوادثی را از سر گذرانده است، مبلغی که برای بیمه ثالث باید بپردازید متفاوت خواهد بود. همچنین با توجه به اینکه بیمه ثالث خسارت‌های جانی را نیز پرداخت می‌کند مواردی مانند میزان دیه تعیین شده برای هر سال نیز در تعیین قیمت بیمه تیبا مؤثر خواهد بود.جهت استعلام مبلغ دقیق قیمت بیمه ثالث برای هر کدام از مدل‌های این خودرو و تهیه و صدور بیمه‌نامه ثالث می‌توانید از اسنپ کمک بگیرید و در اسرع وقت ماشین خودتان را بیمه کنید.

پوشش‌های بیمه ثالث تیبا

بیمه تیبا در دو نوع بدنه و شخص ثالث ارائه می‌شود و هر کدام از آن‌ها موارد خاصی را تحت پوشش قرار می‌دهند؛ بنابراین برای خرید بیمه شخص ثالث تیبا باید حتماً مواردی که تحت پوشش این نوع بیمه خودرو هستند را بشناسید.
به طور کلی بیمه ثالث دو نوع خسارت جانی و مالی را پوشش می‌دهد. این خسارت‌ها شامل هزینه‌های درمان، بستری یا حتی دیه خواهد بود. در شرایطی که پوشش حوادث راننده نیز جزء موارد تحت پوشش بیمه ثالث باشد، خسارت جانی راننده مقصر آسیب‌دیده به‌شرط داشتن گواهینامه معتبر مرتبط با خودروی مورد نظر تحت پوشش بیمه شخص ثالث خواهد بود و بیمه‌گذار هزینه خسارت جانی راننده را نیز جبران خواهد کرد.
در صورتی که خودرو فردی که مقصر نیست در اثر حادثه یا تصادف دچار مشکل شده باشد، بیمه شخص ثالث طبق سقفی که برای پوشش دهی جبران خسارت‌های مالی خودرو در نظر گرفته شده زیان وارده به خودروی فرد غیر مقصر را جبران خواهد کرد. اما فرد مقصر برای جبران خسارت مالی خودش باید از بیمه بدنه استفاده کند.

موارد عدم پوشش بیمه شخص ثالث تیبا

یکی از مواردی که می‌تواند قیمت بیمه ماشین تیبا را تحت تأثیر قرار دهد گزینه‌هایی است که بیمه ثالث آن‌ها را پوشش نمی‌دهد و باید مالک خودرو بیمه دیگری را برای جبران این خسارت‌ها تهیه کند، یا مبلغ خسارت‌هایی که تحت پوشش بیمه ثالث تیبا نیست را شخصاً بپردازد. از جمله خسارت‌هایی که بیمه ثالث تعهدی برای پرداخت آن‌ها ندارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
•	خسارت وارده به وسیله نقلیه خود فرد بیمه شده
•	هرگونه صدمه یا مسئولیت ایجاد شده در خارج از منطقه جغرافیایی تحت پوشش بیمه
•	هرگونه دعوی مطرح شده خارج از مسئولیت قرارداد
•	مرگ به دلیل جنگ، موقعیت شبه جنگ، سلاح‌های هسته‌ای و آلودگی رادیواکتیو

تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث خودرو تیبا

برای خرید بیمه شخص ثالث باید تخفیف‌هایی که برای این نوع از بیمه خودرو در نظر گرفته شده است را نیز بشناسید. تخفیف ماشین صفرکیلومتر یکی از مواردی است که می‌تواند هزینه بیمه تیبا را حدود 20 تا 30 درصد برای مالک این خودرو کاهش می‌دهد.
تخفیف عدم خسارت نیز برای کسانی در نظر گرفته شده که ماشین‌سواری خودشان را مدت‌ها است استفاده می‌کنند، اما حوادث خاصی را تجربه نکرده‌اند و تا به حال نیاز به بیمه نداشته‌اند. این تخفیف معمولاً به صورت 4 یا 5 ساله ارائه می‌شود و به ازای هر سال تخفیف بیمه، مالک خودرو می‌تواند از تخفیف 30 تا 70 درصدی که برای بیمه ثالث تیبا در نظر گرفته شده استفاده کند.

قیمت بیمه شخص ثالث تیبا

قیمت بیمه شخص ثالث تیبا طبق مشخصات خودرو مانند سال ساخت ماشین و مواردی مانند جریمه دیرکرد تمدید بیمه‌نامه، میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث و مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث مشخص می‌شود؛ بنابراین با توجه به اینکه ماشین در چه سالی تولید شده و کدام یک از این شرایط را دارد، رقمی که برای بیمه شخص ثالث خودروی سواری تیبا در نظر گرفته می‌شود متغیر خواهد بود.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث تیبا

پرداخت یک جا هزینه بیمه تیبا برای تعداد زیادی از مالکان این خودروی سواری دشوار است و ترجیح می‌دهند به جای پرداخت نقدی مبلغ بیمه ثالث تیبا، روش‌هایی مانند خرید قسطی بیمه را انتخاب کنند. با توجه به اینکه داشتن بیمه ثالث برای تمام خودروهای سواری اجباری است، اسنپ این امکان را برای دارندگان این خودروی سواری در نظر گرفته که ماشین خودشان را در کمترین زمان و به صورت اقساطی یا با چک بیمه کنند.