بیمه شخص ثالث پژو 405 با اسنپ

خرید آنلاین بیمه ثالث پژو 405 از اسنپ

اگر تا قبل از ساعت ۲۱ روزهای کاری و قبل از ساعت ۱۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه درخواستتان را به کامل ثبت کنید و هزینهٔ آن را پرداخت کنید، بیمه‌نامهٔ شما همان روز صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بعد از این ساعت‌ها ثبت شوند هم در ابتدای روز کاری بعدی بررسی و صادر می‌شوند. البته بیمه‌هایی که نیاز به بازدید از وسیلهٔ نقلیه دارند مانند بیمه بدنه شامل این زمان‌بندی نیستند و بعد از هماهنگی و بازدید صادر می‌شود.

درج مشخصات خودرو

پس از ورود به سوپراپ اسنپ و انتخاب گزینه بیمه، در صفحه جدید، بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید. با تعیین نوع وسیله نقلیه، شرکت سازنده و سال تولید آن، اطلاعات دیگری مانند سابقه بیمه و تاریخ تحویل وسیله نقلیه را وارد کنید.

مقایسه و انتخاب از بین بهترین شرکت‌ها

از میان شرکت‌های بیمه مختلف، قیمت‌ها و شرایط خرید را بررسی کنید. در این بخش می‌توانید از امکان فروش قسطی برخی از شرکت‌ها هم بهره ببرید.

نهایی‌کردن سفارش و دریافت بیمه‌نامه

با تأیید شرکت بیمه انتخابی و واردکردن مشخصات بیمه‌گذار (شخصی که بیمه را برای وسیله می‌خرد)، وارد مرحله پرداخت آنلاین می‌شوید. پس از پرداخت، فرایند صدور بیمه شما آغاز می‌شود.

شرکت‌های بیمه

خرید بیمه شخص ثالث پژو 405

پژو 405 در گروه خودروهای 4 سیلندر جای دارد. از این رو در طبقه‌بندی قیمت بیمه شخص ثالث که هر سال از سوی شرکت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود، باید نرخ این بیمه نامه را در گروه 4 سیلندرها جای داد. البته موارد دیگری نیز در قیمت بیمه ماشین پژو 405 تاثیرگذار هستند. 
پژو 405، 5 تیپ مختلف دارد که به ترتیب پژو 405 GLX، پژو 405 GLI، پژو 405 SLX، پژو آردی و پژو روآ هستند. با توجه به حذف نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث، خرید آنلاین آن به مراتب راحت‌تر از گذشته شده است. شما می‌توانید برای خرید آنلاین بیمه شخص ثالث پژو 405 در هر یک از تیپ‌های مختلف آن، از طریق اسنپ اقدام کنید.

مواردی که تحت پوشش بیمه ماشین پژو 405 هستند

پوشش بیمه شخص ثالث، شامل خسارات جانی و مالی اشخاص ثالث و خسارات جانی راننده مقصر می‌شود. خسارات جانی اشخاص ثالث، شامل مواردی چون نقص عضو، هزینه‌های پزشکی و در نهایت فوت می‌شود. خسارات مالی نیز گروه خساراتی را به خود اختصاص می‌دهد که در خصوص خودروی حاضر در تصادف (به جز خودروی راننده مقصر) رخ داده است. این هزینه‌ها همین طور می‌تواند شامل برخورد با اجسام ثابت یا حتی حیوانات باشد.
به این ترتیب اگر شما در حادثه رانندگی به عنوان راننده مقصر پژو 405، به یک گاو در حال حرکت از جاده بزنید، بیمه شخص ثالث باید هزینه‌های مربوط به صدمات وارد آمده بر گاو یا مرگ او را مطابق با تعرفه و سقف خسارات، پرداخت کند. به جز این، هزینه‌های مربوط به خسارات جانی راننده پژو 405 نیز به عنوان راننده مقصر، مطابق قانون جدید بیمه شخص ثالث، به او یا بازماندگانش پرداخت خواهد شد.

مواردی که تحت پوشش بیمه پژو 405 نیستند

در نظر داشته باشید که برخی موارد نیز زیر پوشش بیمه شخص ثالث خودروی پژو 405 نیستند. به عنوان مثال خسارات مالی وارد آمده به خودروی پژو 405 به عنوان خودروی راننده مقصر تحت پوشش بیمه شخص ثالث پژو 405 قرار نمی¬گیرند. چرا که شما باید این خسارات را از محل بیمه بدنه، دریافت کنید. همین طور در صورتی که رانندگی در حال فرار از دست پلیس به دلیل ارتکاب جرم قطعی باشد یا این که راننده بدون داشتن گواهینامه تصادف کند؛ خسارات از پوشش بیمه خارج خواهند شد.

تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث پژو 405

در محاسبه بیمه پژو 405 موضوعی با عنوان تخفیف عدم خسارت داریم که باعث کاهش هزینه بیمه خودروی پژو 405 می‌شود. در واقع بابت هر تعداد سالی که شما از شرکت بیمه و از محل بیمه شخص ثالث، خسارتی دریافت نکرده باشید؛ درصدی تخفیف می‌گیرید. از این رو برای محاسبه قیمت بیمه ماشین پژو 405 باید حتما این موضوع تخفیف عدم خسارت نیز لحاظ شود.
تعداد سال‌های عدم دریافت خسارت درصد تخفیف
1 سال 5 درصد
2 سال 10 درصد
3 سال 15 درصد
4 سال 20 درصد
5 سال 25 درصد
6 سال 30 درصد
7 سال 35 درصد
8 سال 40 درصد
9 سال 45 درصد
10 سال 50 درصد
11 سال 55 درصد
12 سال 60 درصد
13 سال 65 درصد
14سال 70درصد

قیمت بیمه شخص ثالث پژو 405

چنان که در قسمت فوق اشاره کردیم، هزینه بیمه پژو 405 مطابق با تعرفه‌ای است که هر سال از سوی شرکت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌شود. البته این هزینه پایه، مطابق با المان‌های مختلفی، کم یا زیاد خواهد شد. از جمله عوامل موثر در قیمت بیمه پژو 405 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
•	مبلغ تعهدات مالی تعیین شده از سوی بیمه گذار
•	میزان سال‌های تخفیف عدم دریافت خسارت
•	جریمه دیرکرد
•	سال ساخت خودرو
•	کاربری خودرو پژو 405 اعم از این که سواری شخصی یا مسافربر باشد

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث پژو 405

با توجه به بالا رفتن نرخ دیه و گران شدن قیمت بیمه شخص ثالث پژو 405 بیشتر مالکان خودرو به دنبال خرید قسطی این بیمه نامه اجباری هستند. خبر خوب این که شما می‌توانید از طریق اسنپ، نسبت به خرید قسطی بیمه خودروی پژو 405، اقدام کنید. امکان خرید این نوع بیمه هم با چک و هم به صورت قسطی بدون چک فراهم شده است.