بیمه شخص ثالث دنا با اسنپ

خرید آنلاین بیمه ثالث دنا از اسنپ

اگر تا قبل از ساعت ۲۱ روزهای کاری و قبل از ساعت ۱۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه درخواستتان را به کامل ثبت کنید و هزینهٔ آن را پرداخت کنید، بیمه‌نامهٔ شما همان روز صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بعد از این ساعت‌ها ثبت شوند هم در ابتدای روز کاری بعدی بررسی و صادر می‌شوند. البته بیمه‌هایی که نیاز به بازدید از وسیلهٔ نقلیه دارند مانند بیمه بدنه شامل این زمان‌بندی نیستند و بعد از هماهنگی و بازدید صادر می‌شود.

درج مشخصات خودرو

پس از ورود به سوپراپ اسنپ و انتخاب گزینه بیمه، در صفحه جدید، بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید. با تعیین نوع وسیله نقلیه، شرکت سازنده و سال تولید آن، اطلاعات دیگری مانند سابقه بیمه و تاریخ تحویل وسیله نقلیه را وارد کنید.

مقایسه و انتخاب از بین بهترین شرکت‌ها

از میان شرکت‌های بیمه مختلف، قیمت‌ها و شرایط خرید را بررسی کنید. در این بخش می‌توانید از امکان فروش قسطی برخی از شرکت‌ها هم بهره ببرید.

نهایی‌کردن سفارش و دریافت بیمه‌نامه

با تأیید شرکت بیمه انتخابی و واردکردن مشخصات بیمه‌گذار (شخصی که بیمه را برای وسیله می‌خرد)، وارد مرحله پرداخت آنلاین می‌شوید. پس از پرداخت، فرایند صدور بیمه شما آغاز می‌شود.

شرکت‌های بیمه

اهمیت خرید بیمه ثالث دنا

بیمه شخص ثالث یکی از بیمه‌های ضروری برای هر خودروی سواری است و افرادی که ماشین دنا را به عنوان خودروی شخصی خودشان در نظر گرفته‌اند حتماً باید این بیمه را تهیه کنند. برای خرید بیمه شخص ثالث لازم است که ابتدا شرایط این بیمه و قیمت بیمه دنا را بررسی کرده و سپس با توجه به مدل و شرایطی که دارید بیمه‌نامه را برای ماشینتان تهیه کرده و ایمن و  در کمال آرامش از آن استفاده کنید. لازم است بدانید که تهیه بیمه ثالث برای تمام دارندگان خودروهای سواری مانند دنا ضروری و الزامی است و بدون دارا بودن این بیمه نمی‌توانید از خودروی سواری‌تان استفاده کنید.

بیمه ثالث برای انواع مدل‌های دنا

بیمه دنا  با توجه به قیمت بیمه ماشین دنا و مدل‌های مختلف این خودرو مانند دنا 1.7 لیتر معمولی، دنا EF7، دنا پلاس و دنا توربوپلاس متغیر است؛ بنابراین حتماً باید برای پرداخت حق بیمه ثالث خودروی خودتان مبلغ آن را استعلام بگیرید. اسنپ امکان استعلام قیمت بیمه ثالث دنا و صدور فوری آن را برای دارندگان این خودروی سواری در نظر گرفته است؛ بنابراین در صورتی که نیاز به یک راه حل ساده و آسان برای تهیه بیمه خودروی‌تان دارید می‌توانید از اسنپ برای خرید بیمه ثالث دنا استفاده کنید.

پوشش‌های بیمه ثالث دنا

مواردی که بیمه ثالث دنا پوشش می‌دهد با موارد تحت پوشش بیمه بدنه این خودرو متفاوت است.  از جمله پوشش‌های بیمه ثالث دنا می‌توان به جبران خسارت‌های مالی و جانی افراد درگیر حادثه اشاره کرد. در واقع بیمه ثالث هزینه‌های درمان و در صورت نیاز هزینه دیه را طبق نرخ روز پرداخت می‌کند. همچنین هزینه خسارت راننده مقصر در صورت وجود گواهی‌نامه و تطبیق مشخصات فرد با مدارک خودرو توسط بیمه  ثالث پرداخت می‌شود.
اما در زمینه جبران خسارت‌های مالی، بیمه شخص ثالث دنا تنها خسارت‌هایی را که به طرف مقابل وارد شده تا سقف مجاز تعیین شده جبران می‌کند؛ بنابراین راننده مقصر برای جبران خسارت‌های مالی خودروی خودش نمی‌تواند از این بیمه استفاده کند و لازم است که صادر کننده بیمه بدنه  به این موضوع رسیدگی کند.

موارد عدم پوشش بیمه شخص ثالث دنا

قیمت بیمه شخص ثالث دانا با توجه به مواردی که برای پوشش بیمه‌ای در نظر گرفته‌اید مشخص می‌شود؛ بنابراین در صورتی که تنها بیمه ثالث عادی را تهیه کرده باشید، این امکان برایتان وجود ندارد که تمام خسارت‌هایی که به خودروی سواری‌تان وارد می‌شود را با آن جبران کنید. از جمله مواردی که تحت پوشش بیمه ثالث خودرو دنا قرار نمی‌گیرند می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.
•	خسارت وارده به وسیله نقلیه خود فرد بیمه شده
•	هرگونه صدمه یا مسئولیت ایجاد شده توسط فعالیت‌های خارج از منطقه جغرافیایی تحت پوشش بیمه
•	هرگونه دعوی مطرح شده خارج از مسئولیت قرارداد
•	مرگ به خاطر جنگ، موقعیت شبه جنگ، سلاح‌های هسته‌ای و آلودگی رادیواکتیو

تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث خودرو دنا

موقع محاسبه بیمه دانا لازم است که ابتدا شرایط تخفیف داشتن یا نداشتن ماشین سواری مشخص شده باشد. در صورتی که خودروی سواری صفر کیلومتر باشد، تخفیف بیمه داشته باشد یا مبلغی که برای بیمه ماشین در نظر گرفته شده را به صورت نقد پرداخت کرده باشید، هزینه‌ای که باید برای بیمه ماشین دنا پرداخت کنید کمتر از شرایط عادی خواهد بود. 
تخفیف‌هایی که برای بیمه ثالث دنا در شرایط عدم وجود خسارت در نظر گرفته شده به صورت زیر است.
تعداد سال‌های عدم دریافت خسارت درصد تخفیف
1 سال 5 درصد
2 سال 10 درصد
3 سال 15 درصد
4 سال 20 درصد
5 سال 25 درصد
6 سال 30 درصد
7 سال 35 درصد

قیمت بیمه شخص ثالث دنا

هر فردی با توجه به علاقه و نیازش یکی از مدل‌های دنا را برای استفاده تهیه می‌کند. مدل ماشین انتخابی و سال ساخت آن در تعیین قیمت بیمه ثالث دنا نقش مستقیم دارد. البته مواردی مانند صفر کیلومتر بودن یا نبودن خودرو، وجود تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث، جریمه دیرکرد تمدید بیمه‌نامه، میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث و مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث نیز در تعیین مبلغ بیمه این خودروی سواری مؤثر هستند.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث دنا

بیمه ماشین دنا را می‌توانید به صورت نقدی تهیه  کرده و هزینه آن را بپردازید، یا اینکه از طریق اسنپ برای خرید بیمه به صورت اقساطی یا با چک اقدام کنید. در این شرایط نیازی نیست که هزینه بیمه دنا را به صورت یکجا بپردازید و هر زمانی که بیمه ماشینتان تمام شده باشد می‌توانید بدون ایجاد وقفه مجدداً بیمه ثالث دنا را تمدید کنید.