بیمه شخص ثالث ال 90 با اسنپ

خرید آنلاین بیمه ثالث ال 90 از اسنپ

اگر تا قبل از ساعت ۲۱ روزهای کاری و قبل از ساعت ۱۹ در روزهای پنجشنبه و جمعه درخواستتان را به کامل ثبت کنید و هزینهٔ آن را پرداخت کنید، بیمه‌نامهٔ شما همان روز صادر می‌شود. درخواست‌هایی که بعد از این ساعت‌ها ثبت شوند هم در ابتدای روز کاری بعدی بررسی و صادر می‌شوند. البته بیمه‌هایی که نیاز به بازدید از وسیلهٔ نقلیه دارند مانند بیمه بدنه شامل این زمان‌بندی نیستند و بعد از هماهنگی و بازدید صادر می‌شود.

درج مشخصات خودرو

پس از ورود به سوپراپ اسنپ و انتخاب گزینه بیمه، در صفحه جدید، بیمه شخص ثالث را انتخاب کنید. با تعیین نوع وسیله نقلیه، شرکت سازنده و سال تولید آن، اطلاعات دیگری مانند سابقه بیمه و تاریخ تحویل وسیله نقلیه را وارد کنید.

مقایسه و انتخاب از بین بهترین شرکت‌ها

از میان شرکت‌های بیمه مختلف، قیمت‌ها و شرایط خرید را بررسی کنید. در این بخش می‌توانید از امکان فروش قسطی برخی از شرکت‌ها هم بهره ببرید.

نهایی‌کردن سفارش و دریافت بیمه‌نامه

با تأیید شرکت بیمه انتخابی و واردکردن مشخصات بیمه‌گذار (شخصی که بیمه را برای وسیله می‌خرد)، وارد مرحله پرداخت آنلاین می‌شوید. پس از پرداخت، فرایند صدور بیمه شما آغاز می‌شود.

شرکت‌های بیمه

اهمیت خرید بیمه ثالث ال 90

ال 90 به عنوان یکی از ماشین‌های خوش‌ساخت و جادار ایرانی شناخته می‌شود و خانواده‌های زیادی این خودروی سواری را برای سفرهای درون‌شهری و بین‌شهری خودشان تهیه می‌کنند. با وجود اینکه ال 90 کیفیت ساخت قابل قبولی نسبت به سایر خودروهای هم رده خودش دارد، اما کسانی که این خودروی سواری را دارد باید بیمه شخص ثالث را حتماً تهیه کنند.

بیمه ثالث برای انواع مدل‌های ال 90

برای محاسبه بیمه ال 90 لازم است که ابتدا مدل خودروی سواری و سال ساخت آن را مشخص کنید. چون هر کدام از انواع مدل‌های این ماشین مانند ال 90 استیشن، ال 90 اتوماتیک، ال 90 پلاس، ال 90 پلاس اتوماتیک و رنو تند 90 مدل E0 تا E2 را داشته باشید، مبلغی که برای بیمه ثالث ال 90 در نظر داشته باشید متغیر خواهد بود.
با توجه به اینکه نرخ بیمه ثالث در سال‌های مختلف بر اساس قیمت ماشین، نرخ دیه و... تغییر می‌کند، اسنپ این امکان را برای دارندگان این خودروی سواری فراهم کرده که قیمت بیمه ثالث خودشان را به راحتی استعلام بگیرند. البته اسنپ امکان صدور آنی بیمه بدنه ال 90 را نیز برای دارندگان این خودروی سواری فراهم کرده است.

پوشش‌های بیمه ثالث ال 90

با وجود اینکه تهیه بیمه ال 90 برای تمام دارندگان این خودروی سواری اجباری است، اما این بیمه تمام خسارت‌های وارده به خودروی مقصر و طرف مقابل را پوشش نمی‌دهد. از جمله مواردی که تحت پوشش بیمه ثالث ال 90 هستند می‌توان به جبران خسارت مالی و جانی خودرو مقابل اشاره کرد؛ یعنی هرگونه آسیبی به سرنشینان یا بدنه خودروی غیر مقصر وارد شده باشد، بیمه بخشی از این خسارات را طبق تعهداتش جبران خواهد کرد. از جمله این موارد می‌توان به پرداخت هزینه بستری در بیمارستان،  هزینه درمان و پرداخت دیه افراد متوفی در حادثه اشاره کرد.
در صورتی که راننده مقصر دارای گواهی‌نامه باشد، بیمه ثالث خسارت‌های جانی وارد شده به او را جبران خواهد کرد؛ اما وظیفه جبران خسارت‌های مالی وارده به شخص بر عهده بیمه نخواهد بود؛ بنابراین برای صدماتی که به خودرو راننده مقصر وارد شده نیاز به بیمه بدنه خواهید داشت.

موارد عدم پوشش بیمه شخص ثالث ال 90

قیمت بیمه شخص ثالث ال 90 تعیین کننده جبران خسارت‌های تصادفات جاده‌ای تحت پوشش شرکت بیمه گذار است؛ یعنی شرکت بیمه خسارت‌های جانبی را که در تعهداتش نباشد جبران نخواهد کرد. از جمله مواردی که تحت پوشش شرت بیمه گذار نیستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
•	خسارت وارده به وسیله نقلیه خود فرد بیمه شده
•	هرگونه صدمه یا مسئولیت ایجاد شده در خارج از منطقه جغرافیایی تحت پوشش بیمه
•	هرگونه دعوی مطرح شده خارج از مسئولیت قرارداد
•	مرگ به دلیل جنگ، موقعیت شبه جنگ، سلاح‌های هسته‌ای و آلودگی رادیواکتیو

تخفیف عدم خسارت بیمه ثالث خودرو ال 90

بیمه شخص ثالث نیز مانند سایر خدمات بیمه‌ای خودرو مشمول تخفیف می‌شود. از جمله تخفیف‌هایی که برای این بیمه در نظر گرفته می‌شود می‌توان به تخفیف خودرو صفر و تخفیف عدم جبران خسارت اشاره کرد.
یعنی در صورتی که ماشین ال 90 در سال‌های قبل از خدمات بیمه ثالث برای جبران ضرر و زیان‌های ناشی از خسارت‌های وارده استفاده نکرده باشد، در سال جاری مبلغی که برای بیمه ثالث خودرو در نظر گرفته می‌شود کمتر خواهد بود.
تخفیف‌هایی که برای بیمه ثالث ال 90 در شرایط عدم وجود خسارت در نظر گرفته شده به صورت زیر است.
تعداد سال‌های عدم دریافت خسارت درصد تخفیف
1 سال 5 درصد
2 سال 10 درصد
3 سال 15 درصد
4 سال 20 درصد
5 سال 25 درصد
6 سال 30 درصد
7 سال 35 درصد

قیمت بیمه شخص ثالث ال 90

هزینه بیمه ال 90 به عواملی مانند سال ساخت ماشین و مواردی مانند جریمه دیرکرد تمدید بیمه‌نامه، میزان پوشش مالی بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث و مدت اعتبار بیمه‌نامه شخص ثالث بستگی دارد؛ یعنی قیمت بیمه ماشین ال 90 در سالی که خودرو گران‌تر شده یا مالک خودرو خدمات جبران خسارت را دریافت کرده، نسبت به سال‌های قبل بیشتر خواهد بود.

خرید اقساطی بیمه شخص ثالث ال 90

قیمت بیمه ال 90 با توجه به ارزش روز خودرو ممکن است رقم قابل توجهی باشد؛ بنابراین کسانی که در موعد سررسید بیمه ثالث با مشکل مواجه می‌شوند ممکن است نتوانند خودروی خودشان را بیمه کنند. خرید اقساطی بیمه ثالث یکی از بهترین گزینه‌ها برای این افراد است. اسنپ امکان خرید بیمه ثالث را به صورت اقساطی یا پرداخت برای چک فراهم کرده است؛ بنابراین تمام دارند ال 90 می‌توانند با این روش به موقع ماشین خودشان را بیمه کنند.